دفتر امورسياسي و انتخابات
تابلو اعلانات
1393/08/22
همايش توجيهي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري همايش توجيهي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري
استاندار لرستان در اين همايش اظهار داشت: شاكله اصلي انتخابات در كشور حضور و مشاركت فعال و پرشور مردم در صحنه است. سيد حسين صابري انتخابات را حركتي مردمي خواند و بيان داشت: حضور مردم در پاي صندوق هاي راي در گرو چند عامل مهم است.

وي ادامه داد: دقت در اجراي انتخابات، بازرسي و نظارت بر نحوه انتخابات و سلامت انتخابات از جمله فاكتورهاي مهمي است كه موجب حضور باانگيزه مردم در انتخابات خواهد شد.

استاندار لرستان با تاكيد بر اينكه انتخابات بايد به گونه اي برگزار شود كه مردم از سلامت آن اطمينان داشته باشند، يادآور شد: اجرا و نظارت دو بال برگزاري انتخابات است كه تعادل در اين دو بال موج انتخابات را به خوبي هدايت خواهد كرد. صابري با تاكيد بر وظيفه شناسي و مسئول بودن دست اندركاران انتخابات دور دهم رياست جمهوري، گفت: عوامل اجراي انتخابات بايد با رفتار و عملكرد مطلوب خود بر حضور و احساس تكليف مردم بيافزايند.

محمود عباس زاده مشكيني مدير كل سياسي وزارت كشور در ادامه جلسه با تاكيد بر اينكه در جمهوري اسلامي انتخابات به معناي واقعي است اظهار داشت : با مقايسه انتخابات هاي برگزار شده در كشور پس از انقلاب با انتخابات قبل از انقلاب و حتي با انتخابات كشور هاي غربي به عنوان مدعيان دموكراسي، واقعي بودن انتخابات و تاثير راي مردم در انتخابات مسئولان نظام، خود را بهتر نشان مي دهد.وي در ادامه با اشاره به تمايز انتخابات رياست جمهوري با مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت : معمولاً پس از انتخابات هر رئيس جمهور شاهد بروز يك گفتمان خاص از جمله گفتمان دولت نهم كه عدالت محوري و حق محور ي است. هستيم كه اين گفتمان تمامي جهت گيري ها و فعاليت هاي دولت و حتي دو قوه ديگر را تحت تاثير خود قرار مي دهد .

علي اصغر شريفي راد جانشين رئيس و مدير كل انتخابات كشور نيز در اين همايش با اشاره به اينكه در انتخابات دهم رياست جمهوري هم همانند انتخابات مجلس،سيستم رايانه اي در كنار سيستم دستي به صورت موازي انجام مي شود خواستار تهيه امكانات لازم براي اين امر شد.

شريفي راد تصريح كرد : مشاركت حداكثري مردم در گرو خالي كردن ذهن مردم از شبهات و ايجاد اطمينان براي آنها نسبت به صحت انتخابات است وي ادامه داد : با اطلاع رساني درست و آگاه ساختن مردم از مراحل انتخابات و مكانيزم هاي نظارتي مي توان اطمينان مردم را در مورد صيانت از آرا آنها راجلب كرد .همايش توجيهي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري منطقه 5 كشور روز چهارشنبه مورخه 26/1/88 در خرم آباد و با حضور استانهاي منطقه 5 كشور از جمله لرستان، ايلام، خوزستان، كرمانشاه و همدان به منظور هم انديشي استانهاي شركت كننده در راستاي برگزاري انتخابات سالم برگزار شد.
تعداد بازدید : 12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal