دفتر امورسياسي و انتخابات
اخبار
1396/11/21
گزارش نماز جمعه شهرستانهاي استان گزارش نماز جمعه شهرستانهاي استان

رديف

محل برگزاري مراسم / شهرستان

نام خطيب

جمعيت تقريبي

اهم مطالب : (انتقادي ، تشويقي ، پيشنهادي درخصوص عملكرد مسئولين )

1

 

شهرستان

 خرم آباد

مصلي الغدير

حجت الاسلام شمسي فر

 (امام جمعه موقت )

6000 نفر

- 22بهمن پيروزي حق بر باطل ،مظلومين بر ظلم وپيروزي كشوري كه در همه زمينه ها وابسته و در اختيار بيگانگان بود...سه عامل حضور مردم با ايمان و بصير هميشه در صحنه ...رهبري عالم و حكيم ... همچنين وحدت و انسجام ملي... سبب پيروزي و استمرار كشور است ...هرجا مردم با بينش و آگاهي در مقابل دشمنان ايستاده اند كشور پيروز شده است اگر امت و امام همراه هم باشند قطعاً كسي نمي تواندبه چنين امتي ضربه بزند...هركسي كه دلسوز كشور و خواهان عظمت و سربلندي امت است وظيفه ديني و ملي داردكه در اين راهپيمايي باشكوه حضور پيدا كند. 

- از نظر نظامي كشوري كه نمي توانست سيم خاردار توليد كند الان پيشرفته ترين تجهيزات نظامي را توليد مي كند و دشمنان از اين توان نظامي ما به وحشت افتاده اند...جوانان اين كشور دانش هسته اي و فناوري آن را كسب كردند، امروز در علوم مختلف جزو برترين ها هستيم ...البته مشكلات اقتصادي و معيشتي داريم كه نيازمند همت مسئولان و حركت جهادي است...انقلاب اسلامي ايران جهان بيني مردم كشورهاي مختلف را به چالش كشيد، دشمنان به دنبال اين بودند كه بگويند اسلام نمي تواند جامعه را اداره كند اما پيشرفت هاي ايران اسلامي نااميدي دشمنان را رقم زد...تسلط و قدرت ايران بر منطقه روز به روز بيشتر مي شود و اگر ضعف هاي اقتصادي كشور را برطرف كنيم ديگر دشمن نمي تواند هيچ اقدامي عليه ما بكند..

2

 

شهرستان بروجرد

مصلي امام (ره)

حجت الاسلام

حسن ترابي

2500

- ... ملت ايران با حضور گسترده خود ضمن تجديد بيعت با آرمانها بار ديگر عزم و اراده را خود را به نمايش مي گذارند و امسال در حساس ترين شرايط و در اوج تهديد و تحريم دشمن حماسه اي عظيم تر خواهند آفريد...

- اقدام اخير كره جنوبي در جلوگيري از اهدا جوايز به روزشكاران ايراني به بهانه تحريم اين اقدام يك توهين بزرگ براي ملت ايران است كه نبايد بدون پاسخ بماند..بازار ايران مصرف كننده ميليارد ها دلار از محصولات سامسونگ است و واردات گسترده محصولات اين شركت به ايران بسياري از شركت هاي توليد كننده كشور را ورشكسته كرده و تعداد زيادي نيز بيكار شده اند...مسئولان با قطع واردات محصولات كره جنوبي و تحريم عملي كالاهاي اين كشور بايد به مسئولان اين شركت بفهمانند كه با چه ملت و كشوري طرف هستند و آنان را وادار به عذرخواهي كنند

3

شهرستان اليگودرز

مصلي قدس

حجت الاسلام

ارزنده

2000

-...تشريف فرمايي استاندار محترم را داشتيم كه پرخير و بركت بود 10 ميليارد تومان پروژه بهداشتي افتتاح كردند...نظام مقدس جمهوري اسلامي خيرات و بركات فراواني براي مملكت داشته است ...ام آر آي طبق ضوابط و استانداردهاي وزارت بهداشت ،جمعيت بايد پانصد هزار نفر به بالا باشد در حاليكه اليگودرز كلاً 150 هزار نفر جمعيت دارد ولي از اين نعمت برخوردار شده است ، سي تي اسكن دو عدد ،سيتي آنژو و آنژيوگرافي ،اورژانس هوايي در اليگودرز و در محل بيمارستان مستقر است كه ورود اين همه امكانات به اليگودرز بخاطر پيگيريهاي شديد نماينده محترم بوده است ...تشكر از تلاش هاي فرماندار بخاطر پيگيريهاي متعدد در زمينه هاي مختلف (سد حوضيان ) ...

-...مشكل ما عنوان كردن مسائل سياسي براي هرچيزي مثل زلزله و برجام است اگر اين مسائل كنار برود و يا حداقل در مرتبه سوم و چهارم قرار بگيرد مردم با لذت طعم خدمات نظام و مسئولين را حس ميكنند و مي چشند.. 

4

شهرستان سلسله

مصلي امام سجاد (ع)

حجت الاسلام  

موسوي

1500

-...انقلاب از آن مردم است و مردم اين انقلاب اسلامي را جداي از انديشه و تفكر خودشان نمي‌دانند هرچند كه در قريب اين چهل سال خواستند شيريني انقلاب اسلامي را به كام مردم تلخ گردانند اما نتوانستند...آسيب‌هاي اين انقلاب را نيز بايد مراقب باشيم نحوه ي اداره كشور در بخش اجرايي هر كس به سليقه خود پاي صندوق‌هاي رأي مي‌آيد و رأي مي‌دهد و فردي را در راستاي امورات اجرايي به كار مي‌گيرند اما آنچه كه بلاي جان ملت و در حقيقت فرصت‌سوزي‌ها را براي ملت ايران و بسترسازي براي دشمنان است، اختلاف و تخريب است كه اميد را از مردم مي‌گيرد. ..در اصول چيزي به نام اختلاف سليقه نبايد وجود داشته باشد. ... راهپيمايي22بهمن با حضور گسترده و باشكوه مردم ايران اسلامي به نماش گذاشته خواهد شد ...رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با فرماندهان نيروي هوايي سران سه قوه را متوجه دغدغه اصلي مردم در بخش تبعيض و فساد كردند كه بايستي به جد در اين دغدغه هايي كه مردم دارند ورود پيدا كنند...ريشه هر بدبختي و نارضايتي در جامعه به فساد و تبعيض بر مي‌گردد؛ هم فساد زيان‌آور است و هم تبعيض نابود كننده كه اميد را از مردم سلب و نسبت به آينده بدبين مي‌كند. قواي سه‌گانه بايستي به دور از جنجال‌هاي سياسي و هياهوهاي رسانه‌اي به اصل موضوع بپردازند و اين امر بايد استمرار داشته باشد.

5

شهرستان ازنا

مصلي امام جعفر صادق(ع)

حجت الاسلام علي سپهوند

1600

-با تبريك سالروز تأسيس حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران ... در عمليات والفجر 8 به بعد بود كه فرماندهان جنگ در كنار اطلاعات يك مجموعه را به نام حفاظت اطلاعات كه يك مجموعه خدوم و لازم براي حفظ از اطلاعات سري كشور ايجاد كردند.

- براي اينكه برگ زرين ديگري بر دفتر انقلاب افزوده شود مردم راهپيمايي 22 بهمن‌ماه را باشكوه‌تر برگزار مي‌كنند.

- با توجه به سفر رئيس‌جمهور فرانسه در چند روز آينده به ايران يك سري حرف‌هايي از سوي وزير خارجه فرانسه كه اين سفر براي مذاكره مسائل نظامي و دفاعي ايران است بيان شد كه رئيس‌جمهور با موضع‌گيري شجاعانه و قاطعانه و بيان اينكه مسائل نظامي، موشكي و دفاعي قابل‌مذاكره نيست باب اين‌گونه مذاكرات را در اين مسائل بستند.

- از كارفرمايان و پيمانكاران توقع مي‌رود كه حقوق و معوقات كارگران شهرستان را پرداخت كنند كه شرمنده آن‌ها نشويم و معوقات آن‌ها را با توجه به نزديكي ايام عيد پرداخت كنند.

- ما بايد دستاوردهاي انقلاب را بشناسيم و باانصاف، همدلي و همگرايي و اتكا به داخل و نيروي انساني جوان و با تمسك به منويات مقام معظم رهبري و اقتصاد مقاومتي اين مشكلات بيكاري و اقتصادي را حل كنيم.

6

شهرستان دلفان

دبيرستان معراج

حجت الاسلام جمياري

1700

-...سخنان اخير رهبر معظم انقلاب : نظام جمهوري اسلامي ايران به هيچ عنوان ناكارآمد نيست و امروز همگان شاهد قدرت ايران در منطقه هستند هر مشكلي با مديريت انقلاب قابل حل شدن است و در حكومت اسلامي بن بستي وجود ندارد ...يقين دارم كه مردم انقلابي شهرستان دلفان همصدا با مردم كشور، امسال با حضور پر شور خود در راهپيمايي 22 بهمن بر اقتدار كشور بيش از پيش خواهند افزود...مردم در راه مبارزه با فساد و تبعيض پشت سر مسئولين قرار دارند و بايد با افرادي كه با آبروي نظام در هر سمت و جايگاهي بازي مي كنند به شدت برخورد شود...مردم بايد آگاه باشند و اگر فساد و يا رانتي را مشاهده كردند به مسئولين مربوطه گزارش دهند تا مورد بررسي و اقدام قرار گيرد.

- بسياري از كسب و كار ها متاسفانه به علت ميزان بالاي ماليات ها تعطيل شده كه اميدواريم با توجه به فقر منطقه در اين مورد اقدام اساسي صورت بگيرد.

- خدمات زيادي به لطف انقلاب صورت گرفته؛ مربوط به يك نفر نيست. فرماندار، نماينده مجلس، قرارگاه خاتم الانبياء(ص) در شهرستان اقدامات خوبي را به ثمر رسانده اند و نيروهاي امنيتي از جمله سپاه و نيروي انتظامي با مجاهدت هاي خود خدمت ارزنده اي را به مردم ارائه كرده اند.

7

شهرستان پلدختر

مسجد جامع

حجت الاسلام

سوري

500

-... هجمه به برخي از ارزش‌ها و مسلمات ديني و انقلابي از جمله حجاب اسلامي و يا برخي نهادهاي مقدسي همچون امامت جمعه ، آنچه جاي تاسف است پيروي برخي رسانه ها و عناصر داخلي كه متاسفانه دست دشمن را براي تخريب آن هرگز نديده است مي باشد... همچنان به دلسوزان نظام توصيه اكيد دارد كه با حضور خودمان در راهپيمايي بيست و دوم بهمن پاسخ كوبنده به ياوه‌گويي‌هاي دشمنان بدهيم... اگر آسيبي هم وجود دارد ناشي از زاويه گرفتن و يا فاصله گرفتن سياست از ديانت و يا مديريت از تقوا ميباشد. يكي از مشكلات هم همين فاصله گرفتن برخي مسئولين از همان ديانت مي باشد...امام خامنه اي راه حفظ و به وجود آوردن دستاوردهاي نظام ر ا نهراسيدن و كوتاه نيامدن در مقابل دشمن دانسته است. بعضي هم زمزمه مي كنند نظام ناكارآمد است. چرا؟ چون فلان وزارتخانه بد عمل كرده اگر نظام ناكارآمد بود تا حالا ده بار بلعيده شده و از بين رفته بود ...مگر شعار مردم ما همان استقلال آزادي و جمهوري اسلامي نبوده و لازمه انقلابي ماندن شناختن اصول و پايبندي به آن اصول مي‌باشند، شناخت سرمايه‌هاي انساني داخلي و اتكاي به آنها شناخت نيروهاي انساني و استفاده از آن در جاهايي كه نياز است مسئولان بايد براي هر كشور از استعداد هاي داخلي و توان داخلي بهره ببرند خارجيان مشكلات را حل نمي كنند اميد به آنها داشتن و دوستي در كارها ميشود، اعتماد به نيروي جوان و سرزنده داخلي توجه به نيروي جوان متخصص مي باشد بايد جوان ها را ديد و به آنها اعتماد كرد در شهرستان هم اگر جاي نياز هست بدون تبعيض و به طور عادلانه از نيروي جوان استفاده كنيم و هيچ گونه بي‌عدالتي به كار نبريم،قطع اميد از بيگانگان و عدم اعتماد به دشمن، از دشمن بايد قطع اميد كنيم و به دشمن اعتماد نكنيم چون دشمن قابل اعتماد نيست،توجه جدي به توليد علم و نوآوري علمي ،اقتصاد مقاومتي مسئله اقتصاد مقاومتي سالهاست كه مورد تاييد رهبري ميباشد مسئولان اقتصادي اقتصاد مقاومتي حمايت از توليد داخلي و منع واردات و جلوگيري از قاچاق را جدي بگيرند ، مديريت جهادي ، مقابله با نفوذ در عرصه هاي سياست گذاري، مردمي كردن اقتصاد و فرهنگ و دخالت دادن مردم در امور خود.

8

شهرستان دورود

مصلي وحدت

حجت الاسلام

حقيان

3000

- درست است كه مشكلاتي وجود دارد و منكر آن نيستيم و بايد بامديريت انقلابي و جهادي آنها را حل كرد اما بي انصافي است كه به خاطر برخي كمبودها كل دستاوردهاي اين نهضت الهي را زير سئوال ببريم . يكي از اين دستاوردها استقلال سياسي است . پهلوي اول و دوم به بيگانگان وابسته بودند ... اينها را مقايسه كنيد با مذاكرات هسته اي نمايندگان اين ملت كه زانو به زانو مي نشينندوبا 6 قدرت بزرگ جهاني مذاكره ميكنند . اين راهبرد نه شرقي و نه غربي كه امام به ما آموخت تؤام با سربلندي و عزت و استقلال سياسي بود . نقش جمهوري اسلامي را در مذاكرات مربوط به سوريه ببينيد كه به هيچ وجه نميشود آن را ناديده گرفت . امروز دشمنان راهبردشان فرسايش نيروهاي انقلابي است از طريق تحريك جوانان و نوجوانان به منظور تخريب و آتش سوزي مساجد و اماكن عمومي ودولتي، اما با راهپيمايي 22 بهمن امسال همه اين نقشه ها نقش برآب خواهد شد .

-كارگران عزيز ما در شهرداري حداقل 5-6 ماه است حقوق نگرفته اند . كساني كه در جهت نظافت اين شهر و فضاي سبز و جمع آوري زباله و ... زحمت مي كشند،اين زحمات بركسي پوشيده نيست.اينهاهم مثل من و شما زن و بچه دارند و چگونه من مسئول ميتوانم بدون چندين ماه حقوق زندگي خود را اداره كنم؟ قبل از اينكه مشكلي پيش بيايد اعضاء شوراي شهر بايد بنشينند و با كمك شهردار محترم تصميم معقول و منطقي بگيرند واگر نميتوانند وامي بگيريد يا موضوع را به استان منتقل كنيد.اين كارگرگناهي نكرده كه از صبح تا شب دارد زحمت مي كشد . شهرداري بايد درآمد داشته باشد نميتوانيم با تكيه بر عوارض و فشار به مردم به فكردر آمد باشيم.شهرهاي ديگر به فكر درآمد زايي هستند و ما هم بايد به فكر باشيم ،اگر امروز به فكر نباشيم فردا دير است . بنشينيد و چاره انديشي اساسي كنيد . ما به شما رأي داده ايم و تاج سرما هستيد و مدعي پارلمان محلي هستيد ،مردم با اعتماد به ما و شما آمده اند و كار كرده اند .اين موضوع حساسيت زيادي دارد چون طرف كارگر است و من امروز هم در جريان سفري كه استاندار محترم به شهرستان دورود داشتند موضوع را منتقل كرده ام .ايام سال نو و عيد نوروز در پيش است و بايد به فكراين عزيزان زحمتكش و خانواده هاي آنان بود .

9

شهرستان كوهدشت

مسجد حضرت صاحب الزمان (عج)

حجت الاسلام طهماسبي

800

-...ايمان به خدا،رهبري امام(ره) و اتحاد مردم سه ويژگي مهم انقلاب اسلامي بوده، چرا برخي نقش رهبري و روحانيت را ناديده مي‌گيرند؟ اين راه به تركستان است و راه به جايي نخواهند برد...هركسي در مقابل رهبري بايستد قطعاً بايستي در مسلماني‌اش شك كرد...امنيت را اين جوانان، اين سپاهيان،نيروي انتظامي قهرمان ،بسيجيان و اين مردم عزيز ايجاد نمودند و مساجد نيز در انقلاب اسلامي نقش اساسي داشتند...ما نبايد دولت را تضعيف كنيم، ولي گاهي اوقات انتقاد به صورت سازنده و عادلانه خواهيم كرد...براي خدمت به انقلاب در دهه فجر هر شب همراه با مسئولان هرشب يك مسجد رفته و در كنار مردم بوديم...سياست نبايد از ديانت فاصله بگيرد زيرا هدف انقلاب اسلامي اين بود كه دين و ارزش‌ها حاكم شوند و تقوا محور كارها قرار گيرد...بايستي مردم اصول و مباني انقلاب را بشناسند و با سياست‌هاي بزرگ كه توسط مقام معظم رهبري ترسيم شده است آشنا باشند.

10

شهرستان چگني

مسجد صاحب الزمان (عج)

حجت­الاسلام حسين زاده آملي

500

ديدارهمافران نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بارهبرانقلاب است. ..حضرت آقاخطاب به مسئولان فرمودند: حرف مردم، شكايت ازفسادوتبعيض است.مردم بسياري ازمشكلات راتحمل مي كنند،اماازفسادوتبعيض شكوه دارند،وآن راتحمل نمي كنند،بنابراين مسئولين هرسه قوه بايدجدي بافسادمبارزه كنند.حضرت آقافرمودند:درهمه برنامه ها بايدمردم در اولويت باشند.اسم مردم مكررآورده مي شود،تكراروتكريم نام مردم درسخنان مسئولان بسيارخوب است، امابايدمردم راشناخت وبشناسيم.

-ملت عزيز مثل سال‌هاى گذشته پرشورترشركت خواهندكرد ، ان شاالله ملت بزرگ ايران در 22 بهمن با شعار "مرگ بر آمريكا و اسرائيل" دستاوردهاي بزرگ انقلاب را جشن مي‌گيرند .رمز پيروزي ملت انقلا بي ايران اسلامي در 39سال گذشته ،اطاعت از ولايت فقيه و اطاعت ازامام معصوم (ع) و اطاعت از پيامبراسلام (ص) است.به همين دليل مشمول امدادهاي غيبي در طي اين سالها بوده است.

11

شهرستان رومشكان

مسجد اميرالمومنين

حجت الاسلام  فاطمي نيا

500

-...فساد در مسائل مالي راه نفوذ دشمن است با مفسدان برخورد جدي بشود ،رئيس جمهور ،رئيس مجلس و رئيس قوه قضائيه به شدت با مفسدان اقتصادي برخورد بكنند ،رنگ و بوي برخورد با مفسدان اقتصادي خيلي مناسب نيست

تعداد بازدید : 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal