دفتر امورسياسي و انتخابات
اخبار
1396/11/14
گزارش نماز جمعه شهرستانهاي استان گزارش نماز جمعه شهرستانهاي استان

رديف

محل برگزاري مراسم / شهرستان

نام خطيب

جمعيت تقريبي

اهم مطالب : (انتقادي ، تشويقي ، پيشنهادي درخصوص عملكرد مسئولين )

1

 

شهرستان خرم آباد

مصلي الغدير

آيت الله ميرعمادي

5000 نفر

-... عوامل متعددي همچون ولايت و رهبري ،حضور مردم در صحنه، حاكميت ارزش هاي ديني و انقلابي، همه جانبه بودن انقلاب، بصيرت مردم، معنويت حاكم برجامعه، پيشرفت و دستاودردهاي عظيم انقلاب همه اين ها باعث ماندگاري انقلاب است...در چهلمين سال انقلاب اسلامي وظيفه سنگيني به دوش ماست، مسئله صبر، استقامت، مقاومت وپافشاري بر اصول و ارزش هاي انقلاب و حفظ دستاوردهاي انقلاب وظيفه ماست و با روحيه انقلابي و تبعيت از ولايت از اصول و ارزش هاي انقلاب دفاع كنيم...بايد به مدد اقتصادمقاومتي بر مشكلات اقتصادي غلبه كنيم راهي كه رهبر فرزانه و حكيم انقلاب اسلامي جلوي چشمان ما ترسيم كرده است و قطعا با پايبندي بر اصول و ارزش هاي انقلاب و كمك گرفتن از اقتصاد مقاومتي در اين برهه از زمان بر مشكلات اقتصادي فائق خواهيم آمد...و ان شالله در روز 22بهمن در راهپيمايي باشكوه چهلمين سال انقلاب حاضر خواهند شد و بار ديگر سيلي محكم تري به دشمنان انقلاب اسلامي خواهند زد.

-برگزاري برنامه اي در هفته گذشته با عنوان جنگ انقلاب براي دانش آموزان ، در اين برنامه متاسفانه آميخته با آهنگ مبتذل و هم چنين رقص و آواز و تك خواني زن بوده است كه هيچ تناسبي با دهه فجر و دانش آموزان نداشته است...آموزش و پرورش بايد حساس باشد،چرا كه اين بچه ها امانت هستند، اين برنامه برخلاف شرع و دستورات دين بوده است چراكه طبق فتواي تمامي مراجع عظام و تقليد تك خواني زن براي مردان حرام است وتك خواني زن براي مردان و رقص حرام است ...عده اي درصدد ترويج فرهنگ ابتذال و دور كردن نسل جوان از ارزش هاي ديني و انقلابي هستند، از مسئولين مي خواهيم نسبت به افرادي كه اقدام به چنين كاري كرده اند برخورد قاطع و شايسته داشته باشند...چندين بار شاهد مواردي اين چنيني برخلاف موازين شرع هستيم كه آخرين هشدار را به مسببين اين قضايا و اتفاقات مي دهيم چراكه تكرار اين قبيل موضوعات خشم مردم، متدينين و حزب اللهي را در پي دارد.

2

 

شهرستان بروجرد

مصلي امام (ره)

حجت الاسلام

حسن ترابي

2500

-... بايد از فرصت سالگرد دهه فجرحداكثر استفاده را برد و به بيان واقعيت‌هاي تلخ دوران ستم شاهي پرداخت تا نسل نوجوان وجوان كه اين دوران را درك نكرده قدر نعمت نظام جمهوري اسلامي و نهضت بزرگ امام (ره) را بداند و براي پاسداري از آن تلاش كنند...امروز ايران اسلامي به بركت انقلاب و رهبري مقام معظم رهبري ازامنيت بسيار بالايي برخوردار است...قبل انقلاب در بروجرد يك واحد دانشگاهي نبود، اما در حال حاضربه بركت نظام شاهد ايجاد 17 مركز آموزش عالي در اين شهرستان هستيم...درگذشته مردم از امكانات رفاهي محروم بودند و امروز مي‌بينيم درهمه روستا‌ها زير ساخت‌هاي توسعه وپيشرفت فراهم شده است.

-كارگران شهرداري مطالبات به حقي دارند الآن 8 ماه است كه كارگران شهرداري حقوق دريافت نكردند در حال حاضر شهرداري با مازاد نيرو مواجه بوده و ماهيانه قريب به 4 ميليارد تومان حقوق مي دهد مشكلات الآن روي دوش كارگران شهرداري است آنان قشر ضعيف ، كم توقع و شريفي هستند مسئولين تا كنون تلاش كرده اند و پيگير رفع مشكلات بوده اند ...كاهش ساخت و سازها در ميزان (كاهش ) درآمد شهرداري (تاثير داشته است ) ازسويي شهرداري در گذشته كمتر به دنبال ايجاد منابع درآمدي پايدار بوده و امروز مشكلات در آمدي دارد خوشبختانه ديروز شهردار جديد شهرستان (مهندس جاويد پور ) معارفه شدند و روز شنبه كارخودشان را در شهرداري آغاز ميكنند شهردار جديد با 9 رأي شوراي اسلامي شهر انتخاب شدند ايشان نيروي جوان، تازه نفس ، پرتوان و از فرزندان همين ديار هستند ، درسايه وحدت و اتحاد شورا با شهرداري حول محور حل مشكلات و پيشرفت امور در حوزه هاي عمران و خدمات شهري بايد با تلاش مسئولان شهرستان و استان زمينه رفع معضلات شهرداري و به روز كردن حقوق نيروهاي آن فراهم آيد .  

3

شهرستان اليگودرز

مصلي قدس

حجت الاسلام

ارزنده

2000

- امروز هم در آستانه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي عده اي هم صدا با توطئه نفوذ و بيگانگان بر طبل نفاق             مي كوبند كه وظيفه همه ما هوشياري وبصيرت است...آزادي و روحيه انتقاد پذيري از اثرات نظام مقدس جمهوري اسلامي در كشور است ، انتقاد از رئيس جمهور در خصوص مسائل ومشكلات در رسانه ملي وبيان نظرات توسط كساني كه اهل قلم هستند نمونه هايي از آزادي بمعناي واقعي كه حاصل ظهور انقلاب اسلامي در كشور است ولي امروز متاسفانه برخي كه طالب عرياني وبرهنگي اند شعار آزادي سر مي دهند.

- متاسفانه برنامه اي تحت عنوان جنگ انقلاب با مجوز اداره ارشاد اسلامي لرستان و همكاري آموزش وپرورش استان و با دريافت هزينه از اوليا دانش آموزان در خرم آباد برگزار مي شود كه آن مراسم به رقص ، تك خواني و آواز خواني يك زن تبديل مي شود كه به هيچ عنوان با ارزشهاي انقلاب سنخيتي ندارد.امروز گويا وظيفه اداره ارشاد اسلامي لرستان زدن ،خواندن و موسيقي است ودر اليگودرز نيز مراسم موسيقي چندين بار برگزار مي شود گويا تمام كارهاي اسلامي كنار رفته و آن چيزي كه با اسلام منافات دارد روي كار آمده است و وظيفه اداره ارشاد هم اين است كه بيت المال را در جهت ترويج مسائلي كه مخالف اسلام است هزينه كند...متاسفانه مدير كل ارشاد استان يك روحاني عمامه به سر مي باشد و اين فرد در لباس روحانيت به اسلام ضربه مي زند.آموزش وپرورش لرستان شهداي زيادي را به اسلام و انقلاب تقديم كرده است و وظيفه معلمان انقلابي كه در برابر اين اقدامات ساكت ننشينند ونبايد در اين نهاد به افرادي كه در جهت مخالف اسلام حركت مي كنند مسئوليت داده شود. نمايندگان مجلس بعنوان نمايندگان مردم همانطور كه براي جابجايي يك مدير چندين بار رايزني مي كنند چرا در برابر اقدامات رئيس اداره ارشاد لرستان كه با تيشه به ريشه اسلام وانقلاب مي زند سكوت مي كنند.

4

شهرستان سلسله

مصلي امام سجاد (ع)

حجت الاسلام  

پرويز صالحي (امام جمعه موقت )

1500

-... دستاوردهاي انقلاب در دو حوزه نظري و عملي : در حوزه نظري اولين دستاورد ارائه تئوري جديدي در انديشه سياسي است ... دستاورد نظري دوم را ارائه نظريه ولايت‌فقيه از طرف حضرت امام خميني(ره) ... دستاورد نظري سوم ارائه الگوي سياست نه شرقي نه غربي ... دستاوردهاي انقلاب در حوزه عملي ... مهم‌ترين دستاورد احياي هويت، منزلت ملي و اسلامي ايران بود چراكه تا قبل از آن ايران را به‌عنوان يك كشور دست‌نشانده مي‌شناختند اما انقلاب اسلامي عزت و استقلال را به ايران بازگرداند و اين روحيه استكبارستيزي سبب شد تا استكبار از همان روز اول به دنبال دشمني با مردم ايران باشد و با حربه‌هاي مختلف مانع گسترش و نفوذ ايران اسلامي شود...از نظر مقام معظم رهبري هدف اول استكبار بر هم زدن آرامش در منطقه است چرا كه با اين كار اذهان عمومي را از اسرائيل غاصب برگردانده و متوجه مسائل حاشيه‌اي مي‌كنند.هدف دوم استكبار توجيه حضور خود در منطقه است استكبار مي‌خواهد با ناامن نشان دادن منطقه حضور خود را توجيه كند و به اهداف ديگري ازجمله در دست گرفتن نبض اقتصادي منطقه برسد.مردم صاحبان اصلي انقلاب هستند و مسئولان بايد نهايت تلاش خود را جهت به خدمت‌رساني به اين مردم به‌كارگيرند تا اين حكومت را به دست صاحب اصلي خود يعني حضرت وليعصر(عج) بسپارند

5

شهرستان ازنا

مصلي امام جعفر صادق(ع)

حجت الاسلام علي سپهوند

1600

- بايد نظام و انقلاب اسلامي بررسي و تحليل شود : يكي از علل مهم بقا انقلاب اسلامي با ديگر انقلاب‌ها، اعتماد به جوانان، ارتباط با امام و رهبري است.

- در سال 87 اولين ماهواره فضايي به فضا پرتاب شد و به بركت نظام اسلامي ايران جوانان قدرتمند، دستاورد‌هاي كشور در جهان مطرح است.

- سالروز تأسيس تشخيص مصلحت نظام: به‌فرمان امام خميني (ره) اين شوراي مصلحت تشكيل شد تا اين مجموعه بازوي پر تواني براي نظام و رهبري باشد.

- دستاورد‌هاي معنوي انقلاب آزادي، استقلال، روحيه شجاعت و خودباوري است.قبل از انقلاب ما وابسته به غرب بوديم، ولي امروز در صنايع نظامي، هوافضا و علوم پزشكي در جهان داراي رتبه هستيم و كمترين رتبه ما در جهان 23 است.

- بايد مسئولان روحيه ايثارگري داشته باشند تا مشكل بيكاري را با تلاش مضاعف خود برطرف كنند.

6

شهرستان دلفان

دبيرستان معراج

حجت الاسلام جمياري

1700

-(نامه كروبي به رهبر معظم انقلاب ) ايشان در نامه خود به رهبر توهين مي كند معلوم است اينها دست از اين حركات برنمي دارند و هنوز هم نادم و پشيمان نيستند ،فتنه 88 را كه فراموش نكرديد اين فتنه هاي 96 بقاياي همان فتنه هاي بزرگ 88 است كه سران فتنه به راه انداختند و آسيب هاي فراواني به كشور وارد كردند ، بعضي از نمايندگان( استان) با وقاحت و كمال پر رويي به جاي اينكه به فكر اشتغال و بودجه براي استان باشند از اغتشاشگران حمايت مي كنند و مي گويند چرا آنها را زنداني كرديد معلوم است كه تو بصيرت نداري ، مگر نديديد كه چه قدر به بيت المال ضرر وارد كردند .

-از مديركل نوسازي مدارس استان مي خواهيم كه نگاه ويژه اي به شهرستان دلفان داشته باشند و وضعيت مدارس تخريبي شهرستان را روشن كند .

-در بعضي از ادارات افرادي را با روابط استخدام كرده ايد كه اگر اصلاح نكنيد در تريبون نمازجمعه بنده معرفي      مي كنم .

-از مسئولين مي خواهيم كه به فكر توليدات شهرستان باشند چون حبوبات شهرستان در كرمانشاه به قيمت ارزان فروخته مي شود و همان نخود را بسته بندي و با قيمت بالايي به خود ما مي فروشند و تنها راه اين كار اقتصاد مقاومتي است .  

7

شهرستان پلدختر

مسجد جامع

حجت الاسلام

سوري

600

- او) ترامپ )به طور مشخص از اغتشاشات دي ماه ايران حمايت كرد ... آمريكا در كنار مردم ايران و مبارزات دليرانه آنها براي آزادي مي ايستد ارزيابي اين سخنان كاملا مداخله جويانه است و وزارت خارجه بايد به آن واكنش مناسب نشان دهد...

-پنج شنبه روز نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ، همبستگي همافران با انقلاب اسلامي و ديدار تاريخي آنان با امام بزرگوار در سال 1357اين روز را گرامي مي داريم ...

8

شهرستان دورود

مصلي وحدت

حجت الاسلام

حقيان

5000

-يكي از مسائل اساسي كه در انديشه سياسي امام بيان شده حفظ نظام و انقلاب وبيان دستاوردهاي نظام اسلامي در مدت كوتاه 39 سال گذشته است... همه مردم و بخصوص مسئولين وظيفه دارند دستاوردهاي نظام را در ابعاد مختلف وبا وسايل مختلف براي نسل جوان اعلام وبيان كنند...منكر وجود مشكلات نيستيم منتهي اين مشكلات بايد با روحيه جهادي و مديريت جهادي و توسط مسئولين حل و فصل شود .وزارتخانه هاي مختلف آمار دستاوردهاي خود را در سايتهاي مربوط به خودشان بروز رساني نكرده اند در حاليكه دشمن اين كار را كرده است .بايد به اين بي تدبيريها خاتمه داده شود و اين ضعف جبران شود.خودتان دستاوردهاي قبل وبعداز انقلاب اسلامي را مقايسه كنيد.اينها چيزهاي ملموسي است كه نمي بينيم ولي مشكلي به نام «بيكاري » را كه غباري بر روي اين آينه كشيده است مي بينيم . انصاف نيست اين همه خدمات نظام زير سئوال برود . اين همه خدمات در زماني حاصل شده كه حمايت كشورهاي اروپايي و آمريكائي را نداشتيم وتوسط فرزندان اين ملت انجام شده است .اين خدمات بايد به نسل جوان گفته شود وچون گفته نميشود خيال ميكنند كه كاري انجام نشده است . اين خدمات در حالي انجام گرفته است كه 8 سال دفاع مقدس داشتيم ، دچار زلزله ها و بلاياي طبيعي و تحريمها بوده ايم . شكر اين نعمت نيازمند فكر و بينش و حمايتي است كه حول محور خدمت و ولايت فقيه بايد ادامه پيدا كند .

9

شهرستان كوهدشت

مسجد حضرت صاحب الزمان (عج)

حجت الاسلام طهماسبي

800

-... اين روز‌ها متاسفانه برخي به دنبال بزرگ جلوه دادن حكومت طاغوت هستند كه بحمد الله اين مزدوران اين فكر را به گور خواهند برد و بايد بدانند كه همه مردم هوشيار هستند...مساجد محلي براي وحدت جامعه و استجابت دعا بوده كه نقس بسزايي در پيروزي انقلاب اسلامي و تداوم آن داشته‌اند...آمريكا در حال شايعه‌سازي بوده كه با هوشياري مردم راه به جايي نخواهد برد چرا كه ملت ايران در دوران‌هاي مختلف به خوبي نشان داده‌اند كه پاي ارزش‌هاي انقلاب استوار ايستاده‌اند...رمز ماندگاري انقلاب بصيرت است، ما بايد عميقاً فكر كنيم كه بر انقلاب‌هاي اروپايي چه گذشت كه نابود شده و هم چنان انقلاب عزيز ما پابرجاست.سه عامل خداوند متعال، رهبري ديني و ولايت مطلقه فقيه و مردم در پيروزي و پيشرفت انقلاب اسلامي ايران نقش بسزايي داشته‌ا‌ند.

10

شهرستان چگني

مسجد صاحب الزمان (عج)

حجت الاسلام حسين زاده آملي

400

- از دكتر ساكي رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان بخاطر تلاش و مديريت و كار جهادي كه در تاسيس و تشكيل بيمارستان امام خميني (ره) شهر سراب دوره و همچنين مهندس ترابي نژاد فرماندار بخاطر تلاش و كوشش و مديريت جهادي و پي گيريهايي كه براي تاسيس و تشكيل بيمارستان امام خميني (ره) شهرستان چگني انجام دادند تقدير و تشكر ميكنم  و از مديريت دكتر ناصري مدير بهداشت و درمان چگني و اينكه ايشان فردي انقلابي و بسيجي و بومي است و مورد حمايت مسئولين شهرستان است حمايت و مردم ما به كسي اجازه نمي دهند كه يك فرزند شهيد و مدير را بخواهند تخريب كنند . خانواده شهدا چشم و چراغ اين ملت هستند اگر كسي خواست دكتر ناصري را تخريب كند در مقابل آنها بايستيد ، مديريت حق فرزند شهيد است البته نه فرزند شهيدي كه خراب باشد ، نه ، ايشان جوان هستند بايد تجربه كسب كند و مديريت ما حمايتش كند . (هم من و هم فرماندار )

 -روز ملي فن آوري فضايي روزي است كه ايران با پرتاب موفقيت آميز ماهواره اميد در 14 بهمن سال 1387 به كشورهاي داراي توانايي پر تاب ماهواره پيوست .پرتاب اين ماهواره، سبب شد ايران در جمع كشورهاي داراي توانايي پرتاب ماهواره قرارگيرد.پس از اين ايران هرسال در اين روز سالگرد پرتاب اين ماهواره را جشن مي‌گيرد كه اين جشن همراه با رونمايي و پرتاب محموله‌هاي مختلف مي‌باشد.

11

شهرستان رومشكان

مسجد اميرالمومنين

حجت الاسلام  فاطمي نيا

500

- 14 بهمن ماه روز شنبه روز فن آوري فضايي ست كه جوانان ايران زمين بدون اتكاء به بيگانگان جز 9 كشور ماهواره اي در جهان هستيم كه اين روز را تبريك مي گوييم.

-... با فضل الهي انقلاب ما با حمايت رهبري و جوانان هميشه در صحنه در حال پيشرفت است و به بالندگي خود ادامه مي دهد و مهمترين چيز استقلال است كه با تمام وجود به اين مهم رسيدگي خواهد كرد ما امكاناتي كه باعث وابستگي به استكبار و بيگانگان كند نمي خواهيم ما به هويت داشتن بيشتر اهميت مي دهيم ...

-قولهايي كه مسئولين استاني جهت استقرار ادارات در سطح شهرستان داده اند، ما منتظريم.

تعداد بازدید : 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal